eur 35
Agrippa,H.C. - POEL,M.VAN DER.
Cornelius Agrippa, the humanist theologian and his declamations.
Leiden etc.,
Brill 1997. XIV,303p. Orig. linnen. (Brill's studies in intellectual history 77) (#34761) eur 50
Albada,A.van. - BERGSMA,W.
Aggaeus van Albada (c.1525-1587), Schwenckfeldiaan, staatsman en strijder voor
verdraagzaamheid.
Meppel 1983. X,226p. Diss. Groningen. (#18225) eur 15
ALBERTS,W.J. & A.L.HULSHOFF.
Het Frensweger handschrift betreffende de geschiedenis van de Moderne Devotie.
Groningen 1958. XXXIV,268p. Met plaat. (Werken Historisch Genootschap III,82)
(#19886) eur 20
ALTMEYER,J.J. Les
précurseurs de la Réforme aux Pays-Bas.
Bruxelles, C.Muquardt 1886.
2 delen. 347,[1]; 309,[1]p. Contemp. half linnen. (#16415) eur 50
AMORIE VAN DER HOEVEN,A.DES.
Redevoeringen.
Leeuwarden, G.T.N.Suringar 1845. VIII,338,[6
adv.]p. Orig. karton. (#10218) eur 25
BAAN,M.A. De Nederlandse
minderbroedersprovincie sinds 1853. Sociologische verkenning van een religieuze groepering in
verandering.
Assen 1965. 556p. Orig. linnen. (Sociaal kompas 9) (#10872) eur 15
Baudius,D. - GROOTENS,P.L.M.
Dominicus Baudius. Een levensschets uit het Leidse humanistenmilieu 1561-1613.
Nijmegen-Utrecht 1942. XV,237p. Met portret. (Diss.) (#15393) eur 20
BEELAERTS VAN BLOKLAND,F.
Proeve van bevrediging der oude godgeleerde en staatkundige geschillen, welke
herlevendigd zijn geworden door onderscheidene sints eenigen tijd in het licht verschenen geschriften.
's-Gravenhage, S. de Visser 1829. X,[2],92p. Orig. karton. Ex-bibliotheca Tweede
Kamer. (#23044) eur 30
BEINS,E. Die Wirtschaftsethik
der Calvinistischen Kirche der Niederlande 1565-1650.
's-Gravenhage 1931. 73p.
Overdruk Ned. Archief voor Kerkgeschiedenis. (#24375) eur 20
BETZ,H.J. De faculteit der
godgeleerdheid.
's-Gravenhage, M.Nijhoff 1890. 47p. Omslag beschadigd. Stempels.
(#22220) eur 10
BOEKMAN,E. Demografie van
de Joden in Nederland.
Amsterdam 1936. 140p. Stempels. (#22955) eur 25
BOSCH,P.VAN DEN.
Studiën over de observantie der kruisbroeders in de vijftiende eeuw.
Diest 1968. 205p. Diss. Amsterdam. (#30975) eur 15
Bottens,F. - PAULISSEN,J.H.J.
Het leven en de werken van Fulgentius Bottens O.F.M.
Utrecht-Nijmegen
1959. XI,382p. Met uitsl. facsimile. Diss. (#10223) eur 15
BOURIGNON, Antoinette (1616-
1680) The light of the world: a most true relation of a pilgrimess, M.
Antonia Bourignon, travelling towards eternity. Published by Mr. Christian de Cort ... Divided into three
parts ... Written originally in French, and faithfully translated into English. To which is added, a preface to
the English reader.
London 1696. 3 parts in 1 volume. LV,[3],192; [XVI],122,[4];
[VIII],211,[5]p. Contemp. calf, upper hinge torn but still strong, extremities worn. Loss of paper at upper
margin (15 mm) of title, not affecting printed text. A good copy. (#35293) eur 450
First English edition. One of the
major works of this Flemish mystic, a spiritual autobiography in the form of 'conferences' with her
follower Christian de Cort. De Cort was a catholic priest, superior of the Oratory of Malines and financier
of an outpost of that religious community on the North-Frisian island of Nordstrand. Translated from the
French, published in 1679 as
La lumiere du monde. A Dutch translation appeared in 1681
Het licht des weerelds, an abridged English edition in 1786, and a reprint of the 1696-edition in
1863!
Brinckerinck,J. - KüHLER,W.J.
Johannes Brinckerinck en zijn klooster te Diepenveen.
Rotterdam 1908.
XIX,392p. Stempel. Diss. Amsterdam. (#23778) eur 35
BRUGMANS,H. & A.FRANK.
Geschiedenis der Joden in Nederland. Eerste deel [niet verder verschenen]: (tot circa
1795).
Amsterdam 1940. 4to. 784p. Met platen. Orig. linnen. (#10275) eur 75
Busch,J. - WOUDE,S.VAN DER.
Johannes Busch, Windesheimer kloosterreformator en kroniekschrijver.
Edam
1947. 212p. Diss. Amsterdam. (#14099) eur 20
CAMPHUYSEN, Dirck Rafaelsz (1586-
1627) Verscheyden theologische wercken. De tweede druck.
Amsterdam, ghedruckt by Jacob Aertsz Colom 1638. 4to. 2 stukken in 1. [II],[2],III-
XVI,142,167p., het voorwoord van het tweede stuk gebonden na de titel. Contemp. perkament, gesleten en
vuil. Marges van eerste bladen gerafeld, hier en daar watervlekkig. (#34550) eur 350
Volgens de titel de tweede druk, de
NCC vermeldt geen vroegere (eerste) druk. Camphuysen werd vooral bekend als religieus dichter met zijn
tientallen keren herdrukte
Stichtelyke rymen en zijn psalmberijming. Aanvankelijk remonstrants
gezind en na de Synode van Dordrecht gevlucht naar Oost-Friesland groeide zijn afkeer van elke kerkelijke
autoriteit en kwam hij onder de invloed van Socinus, van wie hij ook verschillende werken vertaalde. Het
tweede stuk bevat
Van 't onbedrieghelijck oordeel tusschen goede ende quade leere. *Niet in
Knijff & Visser.
CANNEGIETER,J.P. Het
Ultramontanisme en de Christenen van Nederland sinds 1853.
Utrecht 1911. 225p.
Diss. (#13362) eur 20
Catalogus van de bibliotheek der
Vereenigde Doopsgezinde Gemeente te Amsterdam.
Amsterdam, Roeloffzen & Hübner 1885-
88. 2 delen. Groot 8vo. 479; 482p. Omslag deel 1 hersteld. (#32163) eur 35
Colerus,J. - BLASE,J.E.B.
Johannes Colerus en de groote twisten in de Nederlandsche Luthersche kerk zijner
dagen.
Amsterdam 1920. 204p. Met plaat. Diss. Utrecht. (#21845) eur 45
CRAMER,J.A. De Theologische
Faculteit te Utrecht in de 18de en het begin der 19de eeuw.
Utrecht [1936]. 107,256p.
Met platen. Orig. linnen. (#34576) eur 75
Custos Brechtanus,J. - ERNALSTEEN,J.A.U.
De humanist Johannes Custos Brechtanus (c.1475-1525).
Brecht,
L.Braeckmans 1925. 138p. Oplage van 300 genummerde ex. (#31550) eur 35
Dageraad, De. - Bevrijdend denken.
Gedenkbundel t.g.v. het honderdjarig bestaan van de vrijdenkersvereniging De
Dageraad.
Amsterdam 1956. 184p. Met ills. Orig. linnen. (#10879) eur 20
Dirc van Delf. - DANIELS,F.A.M.
Meester Dirc van Delf. Zijn persoon en zijn werk.
Nijmegen-Utrecht 1932.
248p. Diss. (#25061) eur 35
EEKHOF,A. De hervormde kerk
in Noord-Amerika (1624-1664).
's-Gravenhage 1913. 2 delen. VII,267; 204,LVIIp.
Met uitsl. kaart. (#10469) eur 35
EEKHOF,A. De theologische
faculteit te Leiden in de 17de eeuw.
Utrecht, G.J.A.Ruys 1921. VII,112,506p. Orig.
linnen. (#13020) eur 75
Erasmus. - Erasmus en zijn tijd.
Tentoonstelling ingericht ter herdenking van de geboorte, 500 jaar geleden, van
Erasmus te Rotterdam in de nacht van 27 op 28 oktober.
Rotterdam 1969. 2 delen.
(#10231) eur 20
Erasmus. - GERLO,A. Erasme et
ses portraitistes. Metsijs, Dürer, Holbein. Deuxième édition.
Nieuwkoop
1969. 72p. Met ills. Orig. linnen. (#20395) eur 20
Erasmus. - LIGT,B.DE. Erasmus
begrepen uit de geest der renaissance.
Arnhem 1936. 239p. Met 12 ills. Orig. linnen.
(#10234) eur 15
Erasmus. - REEDIJK,C. Erasmus
en onze Dirk. De vriendschap tussen Erasmus en zijn drukker Dirk Martens van Aalst.
Haarlem,
Het Hof van Johannes 1974. VIII,32,24,[7]p. Met ills. Orig. linnen. (#19917) eur 45
Met visitekaartje van de schrijver met
opdracht.
Erasmus. - ZWEIG,S. Triumph
und Tragik des Erasmus von Rotterdam.
Wien, H.Reichner 1934. Groot 8vo. 227,[6]p.
Met platen. Orig. rood linnen, rug met zwart rugschild, iets verkleurd. Gedrukt in een oplage van 600
genummerde ex. Ex-bibliotheca Vincent Cleerdin (1888-1946), met zijn naam op de titel. (#10235) eur 75
Eerste druk.
FAFIE,G. Friedrich Julius Stahl.
Invloeden van zijn leven en werken in Nederland 1847-1880.
Rotterdam 1975. 275p.
Diss. Amsterdam. (#15532) eur 15
Fénelon. - MARTIN,H.G.
Fénelon en Hollande.
Amsterdam 1928. VIII,230p. Diss.
(#22751) eur 35
Gansfort,W. - PERSIJN,A.J.
Wessel Gansfort De oratione dominica in een Dietse bewerking.
Assen, Van Gorcum 1964. 178p. Met titelplaat. Orig. linnen. (#35567) eur 25
Gansfort,W. - RHIJN,M.VAN.
Wessel Gansfort.
's-Gravenhage 1917. XI,263,LXXIXp. Met
portret en plaat. Orig. linnen. Sneden roestvlekkig. (Diss.) (#14104) eur 45
Groote,G. - TIECKE,J.G.J. De
werken van Geert Groote.
Utrecht-Nijmegen 1941. VIII,300p. Diss. Nijmegen.
(#18536) eur 35
Groote,G. - ZIJL,T.P.VAN.
Gerard Groote, ascetic and reformer (1340-1384).
Washington 1963.
X,377p. (Thesis; Catholic University of America) (#28744) eur 25
GROSHEIDE,G. Bijdrage tot de
geschiedenis der anabaptisten in Amsterdam.
Hilversum 1938. X,310p. Omslag besch.
Diss. (#10236) eur 20
Helmichius,W. - HANIA Pzn.,J.
Wernerus Helmichius.
Utrecht, H.Honig 1895. IV,320, LXXVIp.
Met portret. Orig. omslag. Mooi ex. (Diss.) (#14080) eur 45
HILLE RIS LAMBERS,C. De
kerkhervorming op de Veluwe 1523-1578. Bijdrage tot de geschiedenis van het protestantisme in Noord-
Nederland.
Barneveld [1890]. [VIII],209,CCCLXXVI,377-405p. Orig. half linnen.
Diss. Utrecht. (#28925) eur 125
HüFFER,M. De adellijke
vrouwenabdij van Rijnsburg, 1133-1574.
Nijmegen-Utrecht 1922. XX,292p. Met
frontispice. (#10378) eur 35
JAANUS,H.J. Hervormd Delft
ten tijde van Arent Cornelisz (1573-1605).
Amsterdam 1950. 261p. Met portret. Diss.
Leiden. (#15407) eur 25
JACOBUS TRAIECTI alias DE VOECHT.
Narratio de inchoatione domus clericorum in Zwollis. Met akten en bescheiden
betreffende dit fraterhuis. Uitgegeven door M.Schoengen.
Amsterdam 1908.
CCXIV,682p. Met uitsl. plattegrond. Rug gebroken. (Werken Historisch Genootschap III,13)
(#21536) eur 45
Jurieu,P. - KNETSCH,F.R.J.
Pierre Jurieu, theoloog en politikus der refuge.
Kampen 1967.
493p. Met ills. (Diss.) (#18680) eur 30
KOENEN,H.J. Geschiedenis der
Joden in Nederland. Uitgegeven door het Provinciaal Utrechtsche Genootschap van Kunsten en
Wetenschappen.
Utrecht, C. van der Post 1843. XVIII,519,[1]p. Contemp. half linnen.
(#16098) eur 125
KüHLER,W.J.
Geschiedenis der Nederlandsche doopsgezinden in de zestiende eeuw.
Haarlem,
H.D.Tjeenk Willink 1932-40. 2 delen. 478; 217p. Orig. verguld linnen. (#10242) eur 45
Het tweede deel met de titel
Geschiedenis van de doopsgezinden in Nederland. Tweede deel: 1600-1735, eerste helft. Zonder
het in 1950 verschenen eerste hoofdstuk van de tweede helft van het tweede deel.
Labadie,J.de. - MARESIUS, Samuel
(1599-1673) Histoire curieuse de la vie, de la conduite, &
des vrais sentimens du Sr. Jean de Labadie, dont le nom, & la reputation, font tant de bruit parmy les gens
de bien.
La Haye, Theodore Duurcant 1670. 12mo. 359p. Contemp. overlapping
vellum. A very nice copy. (#35076) eur 750
First (only) edition. A defence of the dismissal the previous year of Jean de Labadie as
minister of the reformed church of Middelburg, followed by two relating pieces:
Modeste refutation de
la declaration en forme de manifeste, publiée par Jean de Labadie, pour justifier ses desseins, ses
resolutions schismatiques qui luy ont attiré une juste deposition (p.107-304) and
Declaration chretienne et sincere de plusieurs membres de l'eglise de Dieu & de Jesus-Christ, touchant
les justes raisons et motifs qui les obligent à n'avoir point de communion avec le synode dit
Walon (p.305-359).
Samuel Maresius (or de Marets) was professor at the university of Groningen, where he succeeded
Gomarus. He is particularly remembered for his harsh polemics against catholics and dissenting protestants.
*NCC locates 2 copies only (UVA, UBL).
LANGERAAD,L.A.VAN. De
Nederlandsche ambassadekapel te Parijs. Kerkhistorische studie.
's-Gravenhage, M.Nijhoff 1893-94.
2 delen. XIII,327; XII,277p. (#32495) eur 30
[LA PEYRERE, Isaac de (1596-
1676)] Praeadamitae. Sive exercitatio super versibus duodecimo,
decimotertio, & decimoquarto, capitis quinti Epistolae D. Pauli ad Romanos. Quibus inducuntur primi
homines ante Adamum conditi. [As always followed by:] Systema theologicum, ex
Praeadamitarum hypothesi. Pars prima [all published].
[Amsterdam, Louis & Daniel Elzevier] Anno
salutis 1655. 12mo. 70,[XIV],317,7p. With folding map of the Holy Land. Contemp.
overlapping vellum. A very nice copy. (#33431) eur 650
Second edition, by the same publisher and from the same year as the original quarto
edition. A work that caused great indignation by claiming that Man had existed before Adam. The author
claimed that Adam was the founder of the Jewish race only, but that other races had existed since long
before.
La Peyrere was a French Calvinist, soldier, diplomat, writer and librarian in the service of the great
Condé, whose campaigns brought him to the Netherlands. The book must have been written many
years before but it was obviously extremely difficult to find a publisher and it was not before 1655, with
the help of Christine of Sweden, that he finally managed having it printed in Holland, without name of
author, publisher or even place of publication. The book was forbidden by the States General, according to
Peignot condemned to be burnt in Paris, and La Peyrere, soon unveiled as the author, could escape
prosecution only by abjuring his heretical theses and Calvinism before the pope in Rome.
There were numerous refutations, one of these here bound with. Notwithstanding its prohibition various
counterfeit additions were issued, and even a Dutch translation in 1661. An English translation appeared
already in 1656. Spinoza had a copy of the first edition in his library.
*Willems 1189. Peignot II,p.35. Knuttel, Verboden boeken 318. Hoefer XXIX,c.520.
Bound with: [LE PRIEUR, Philippe
(-1680)],
also attributed
to Jean Mabillon. Animadversiones in librum Praeadamitarum ... Authore Eusebio Romano.
[Amsterdam, Louis & Daniel Elzevier] 1656. 12mo. [20],123p.
A refutation of the previous work, originally published in Paris the same year, several times reprinted and
also translated into Dutch. *Willems 1206.
LEEST,J. Duitsche invloed op het
Nederlandsch der protestantsche theologen sedert het begin der XIXe eeuw.
Groningen 1929.
256p. Diss. (#10245) eur 20
LOOTSMA,S. Friesch-
Doopsgezinde gemeente West-Zaandam 1687-1937. Gedenkboek ter gelegenheid van het 250-jarig bestaan
van Het Nieuwe Huys.
Zaandam 1937. Groot 8vo. XII,236p. Met platen.
Orig. linnen. (#20703) eur 30
Martinius,F. - SLEE,J.C.VAN.
Franciscus Martinus, predikant te Epe, 1638-1653.
Deventer 1904.
128p. (#14085) eur 20
MOLL,W. Kerkgeschiedenis van
Nederland vóór de Hervorming.
Arnhem, I.A.Nijhoff [vanaf deel II,3: Utrecht,
Kemink] 1864-71. 2 delen (deel 2 in 4 'stukken') en register in 6. Contemp. half linnen,
vergulde ruggen. Enige stempels en roestvlekken, maar een behoorlijk ex. (#28809) eur 125
MONTIJN,C.G. Geschiedenis der
hervorming in de Nederlanden. Tweede druk. Uitgegeven door B. ter Haar.
Arnhem 1868.
2 delen. X,513; 431,VIIp. Met portret. Contemp. half linnen. (#10248) eur 35
MULLER,P.H. Bibliografie
betreffende den Bijbel, den godsdienst, het christelijk geloof, de kerkgeschiedenis, enz. 1882-1933.
Lochem 1935. 792p. Orig. linnen. (#20410) eur 25
Muntinghe,H. - STEENBEEK,A.
Hermannus Muntinghe.
's-Gravenhage 1931. XII,298p. Diss.
Groningen. (#21669) eur 30
Niëllius,C. - SAX,C.D.
Carolus Niëllius.
Amsterdam, Y.Rogge 1896. X,303p. Met
portret. Modern linnen. Diss. Leiden. (#31588) eur 30
Nieuwe bijdragen tot kennis van
de geschiedenis en het wezen van het Lutheranisme in de Nederlanden [vanaf deel 2 ook:
Jaarboek der Vereeniging voor Nederlandsch-Luthersche kerkgeschiedenis]. Uitgegeven door J.W.Pont.
Deel 1-7 [van 8].
Schiedam-Amsterdam 1907-16. 7 delen. (#13370) eur 90
NIPPOLD,F. Die Römisch-
katholische Kirche im Königreich der Niederlande. Ihre geschichtliche Entwicklung seit der
Reformation und ihr gegenwärtiger Zustand.
Leipzig, T.O.Weigel & Utrecht, Kemink 1877.
XXXII,536p. Omslag beschadigd. Ex-bibliotheca Tweede Kamer. (#21843) eur 25
NOORDENBOS,O. Het atheisme
in Nederland in de negentiende eeuw. Een kritisch overzicht.
Rotterdam 1931.
VIII,145p. (Diss.) (#10249) eur 15
Philips,D. - DOORNKAAT KOOLMAN,J.TEN.
Dirk Philips, vriend en medewerker van Menno Simons 1504-1568.
Haarlem
1964. VIII,235p. Orig. linnen. (#35836) eur 15
Pierson,A. - BOERSEMA,K.H.
Allard Pierson. Eene cultuur-historische studie.
's-Gravenhage 1924.
XI,506p. Met 4 platen. Orig. linnen. (Diss.) (#17608) eur 25
PIJPER,F. Polemische geschriften
der hervormingsgezinden.
's-Gravenhage 1903. IX,658p. (Bibliotheca reformatoria
Neerlandica 1) (#10252) eur 50
PIJPER,F. Geschriften van
gemengden aard (van Utenhove, Cooltuyn, e.a.).
's-Gravenhage 1912. VIII,662p.
(Bibliotheca reformatoria Neerlandica 9) (#10251) eur 45
PUTTEN,J.VAN. Zoveel kerken
zoveel zinnen. Een sociaalwetenschappelijke studie van verschillen in behoudendheid tussen Gereformeerden
en Christelijke Gereformeerden.
Kampen 1968. 287p. Diss. Leiden. (#21900) eur 20
Roothaan,J.P. - OTTO,J.A.
Gründung der neuen Jesuitenmission durch General Pater Johann Philipp
Roothaan.
Freiburg im Breisgau 1939. XXVIII,551p. Met portret. Orig. linnen.
(#23779) eur 25
SCHELVEN,A.A.VAN.
Kerkeraads-protocollen der Nederduitsche vluchtelingenkerk te Londen 1560-1563.
Amsterdam 1921. XIX,555p. Omslag smoezelig. (Werken Historisch Genootschap
III,43) (#10900) eur 30
Schortinghuis,W. - KROMSIGT,J.C.
Wilhelmus Schortinghuis. Eene bladzijde uit de geschiedenis van het piëtisme in
de gereformeerde kerk van Nederland.
Groningen 1904. XV,350p. Diss. Utrecht.
(#14118) eur 30
Schortinghuis,W. - VRIJER,M.J.A.DE.
Schortinghuis en zijn Analogieën.
Amsterdam 1942.
IV,311,150p. Met portret en facsimile. Orig. linnen, rug gevlekt. (#10258) eur 20
SCHOTTEN,S. De deputatie van
Pieter Govarts. De houding van Rome en de Staten in de kwestie-Codde (1703-1704).
Nijmegen-
Utrecht 1941. XV,165p. Diss. (#20369) eur 20
SCHUITEMA MEIJER,A.T. De
kerkgebouwen en andere kerkelijke goederen in de stad Groningen. Historisch-juridisch onderzoek.
Groningen 1950. XI,177p. Diss. (#34568) eur 30
SCHURMAN, Anna Maria van (1607-
1678) Eucleria, of uitkiezing van het beste deel. Waar in vertoont wert
een kort begrip van haar leven, als mede veel hooft-stukken van den godsdienst grondig werden verklaart.
Van haar ed. in 't Latijn beschreven, en nu in 't Nederduits vertaalt.
Amsterdam, Jacob vande Velde
1684. 12mo. [X],343,[2 printer's catalogue and errata]p. (error in pagination of C2 corrected
with D1). Contemp. vellum. A few inner margins neatly reinforced, new endpapers. A nice copy indeed.
(#32995) eur 950
First Dutch edition.
An autobiographical treatise ('Right choice') by one of the most learned women of her time, in which she
revokes her previous faith in science and sets out her present religious views, again showing her great
erudition. It originally appeared in Latin in 1673.
Anna Maria van Schurman was the first female university student in the Netherlands, attending lectures
from among others Voetius, though from behind a curtain. She knew many languages, including Greek,
Latin, Hebrew, Aramese, Syrian, Arab, Persian and Ethiopian, was a talented painter, drawer and engraver
and also known with theology, philosophy, medicine and the natural sciences, and wrote prose and poetry.
Her fame was spread all over Europe and she corresponded with Descartes, Salmasius, Vossius, Spanheim,
Queen Christine of Sweden, Andreas Rivet, Van Beverwijck, Constantijn Huygens, Jacob Cats, who wanted
her as his wife, and many others. In the 1660's she came under the influence of the French ex-priest and
calvinist Jean de Labadie, founder of a pietistic sect known as Labadists. With him she moved to Altona in
Holstein where she wrote the present volume. After Labadie death in 1674 she moved to Wieuwerd
(Friesland) where she died.
According to a printed notice at the end of the preface a portrait, added to some copies of this book, was
obtainable separately from the publisher's shop (as were 'all books mentioned by Miss Schuurmans in this
treatise'). *NCC locates 5 copies in Dutch libraries. OCLC locates a single copy (Calvin Col) only. NNBW
I,c.1465.
SEPP,C. Bibliotheek van
Nederlandsche kerkgeschiedschrijvers. Opgave van hetgeen Nederlanders over de geschiedenis der
Christelijke kerk geschreven hebben.
Leiden, Brill 1886. XIV,508p. (#32165) eur 30
SEPP,C. Kerkhistorische
studiën.
Leiden 1885. 283p. Orig. omslag, rug geplakt. (#22773) eur 25
TIARA,A. Annotationes.
Aanteekeningen betreffende de Roomsch-Katholieke kerk in Friesland sedert de hervorming tot het jaar
1696. Uitgegeven ... door G.H. van Borssum Waalkes.
Leeuwarden [1894].
VII,184,10p. Omslag beschadigd. (#10265) eur 25
TIDEMAN,J. De stichting der
Remonstrantsche Broederschap, 1619-1634, uit en met de oorspronkelijke bescheiden medegedeeld.
Amsterdam, Y.Rogge 1871-72. 2 delen. XII,369; VIII,497,Xp. Contemp. half linnen,
gemarmerde platten, iets gesleten. Binnenmarge van enkele bladen in het tweede deel hersteld. (#25112)
eur 150
[UYTENBOGAERT, Johannes (1557-
1644) & Bernard DWINGLO (c.1590-1650)]
Oorspronck ende voortganck der Nederlantsche kerckelijcke verschillen, tot op het
nationale synodus van Dordrecht. Mitsgaders historisch verhael, van 't ghene sich toegedraeghen heeft
binnen Dordrecht in de jaren 1618 en 1619 tusschen de nationale synode der contra-remonstranten ende hare
geassocieerde ter eender ende de geciteerde kercken-dienaren remonstranten ter ander sijden ...
[Zonder plaats], ghedruckt in 't iaer ons Heeren 1623. Folio. [XV],56; [XIII],227
bladen. Het tweede gedeelte met eigen titelblad. Gedrukt in 2 kolommen. Contemp. perkament. Twee oude
namen en oud blindstempel op de titel. (#29736) eur 650
Eerste druk. Het eerste gedeelte behandelt de godsdienstige geschillen vanaf de eerste
botsing over de predestinatie tussen Arminius en Gomarus in 1604 tot de Synode van Dordrecht en is
toegeschreven aan Uytenbogaert. Het tweede gedeelte is een soms letterlijke verslag van de Synode en is
toegeschreven aan Dwinglo, remonstrants predikant in Leiden en afgevaardigde in Dordrecht. Een tweede
druk, met vermelding van de namen van de schrijvers, verscheen in 1648. *Haitsma Mulier & Van der Lem
474a.
Velenus,U. - LAMPING,A.J.
Ulrichus Velenus (Oldrich Velensky) and his treatise against the papacy.
Leiden 1975. 299p. Diss. (#14096) eur 25
WANSEM,C.VAN DER. Het
ontstaan en de geschiedenis der Broederschap van het Gemene Leven tot 1400.
Leuven 1958.
XII,221p. (Univ. Leuven. Publicaties op het gebied der geschiedenis en der philologie IV,12)
(#25030) eur 30
WESSEL,J.H. De leerstellige
strijd tusschen Nederlandsche gereformeerden en doopsgezinden in de zestiende eeuw.
Assen 1945.
XVIII,383p. (Diss.) (#10269)