Antiquariaat
 MATTHYS DE JONGH

 Groenmarkt 11,  7201 HW Zutphen,  Netherlands
 tel +31 (0) 575 543 136
www.mdejongh.com   
matthys@mdejongh.com   



member NVvA, ILAB-LILA   


Back to our Welcome Page



Old, rare and scholarly books
Oude, zeldzame en wetenschappelijke boeken




Kerkgeschiedenis


updated  09-05-08       




Agricola,R. - VELDEN,H.E.J.M.VAN DER.   Rodolphus Agricola (Roelof Huusman). Een Nederlandsch humanist der vijftiende eeuw. Eerste gedeelte [niet verder verschenen].
Leiden [1911]. XIV,256,[1]p. (Diss.) (#18635)

eur  35

Agrippa,H.C. - POEL,M.VAN DER.   Cornelius Agrippa, the humanist theologian and his declamations.
Leiden etc., Brill 1997. XIV,303p. Orig. linnen. (Brill's studies in intellectual history 77) (#34761)

eur  50

Albada,A.van. - BERGSMA,W.   Aggaeus van Albada (c.1525-1587), Schwenckfeldiaan, staatsman en strijder voor verdraagzaamheid.
Meppel 1983. X,226p. Diss. Groningen. (#18225)

eur  20

Alberti,J. - SANDT,H.W.M.VAN DE.   Joan Alberti, een Nederlandse theoloog en classicus in de achttiende eeuw.
Utrecht 1984. XV,390p. Met portret. Diss. (#13359)

eur  15

ALBERTS,W.J. & A.L.HULSHOFF.   Het Frensweger handschrift betreffende de geschiedenis van de Moderne Devotie.
Groningen 1958. XXXIV,268p. Met plaat. (Werken Historisch Genootschap III,82) (#19886)

eur  20

ALTMEYER,J.J.   Les précurseurs de la Réforme aux Pays-Bas.
Bruxelles, C.Muquardt 1886. 2 delen. 347,[1]; 309,[1]p. Contemp. half linnen. (#16415)

eur  50

AMORIE VAN DER HOEVEN,A.DES.   Redevoeringen.
Leeuwarden, G.T.N.Suringar 1845. VIII,338,[6 adv.]p. Orig. karton. (#10218)

eur  25

BAAN,M.A.   De Nederlandse minderbroedersprovincie sinds 1853. Sociologische verkenning van een religieuze groepering in verandering.
Assen 1965. 556p. Orig. linnen. (Sociaal kompas 9) (#10872)

eur  20

Baudius,D. - GROOTENS,P.L.M.   Dominicus Baudius. Een levensschets uit het Leidse humanistenmilieu 1561-1613.
Nijmegen-Utrecht 1942. XV,237p. Met portret. (Diss.) (#15393)

eur  25

BEELAERTS VAN BLOKLAND,F.   Proeve van bevrediging der oude godgeleerde en staatkundige geschillen, welke herlevendigd zijn geworden door onderscheidene sints eenigen tijd in het licht verschenen geschriften.
's-Gravenhage, S. de Visser 1829. X,[2],92p. Orig. karton. Ex-bibliotheca Tweede Kamer. (#23044)

eur  30

BEINS,E.   Die Wirtschaftsethik der Calvinistischen Kirche der Niederlande 1565-1650.
's-Gravenhage 1931. 73p. Overdruk Ned. Archief voor Kerkgeschiedenis. (#24375)

eur  20

BEMOLT VAN LOGHUM SLATERUS,A.J.   Het klooster Frenswegen.
Arnhem 1938. 195p. Diss. (#21131)

eur  25

BETZ,H.J.   De faculteit der godgeleerdheid.
's-Gravenhage, M.Nijhoff 1890. 47p. Omslag beschadigd. Stempels. (#22220)

eur  10

BOEKMAN,E.   Demografie van de Joden in Nederland.
Amsterdam 1936. 140p. Stempels. (#22955)

eur  25

BOSCH,P.VAN DEN.   Studiën over de observantie der kruisbroeders in de vijftiende eeuw.
Diest 1968. 205p. Diss. Amsterdam. (#30975)

eur  15

Bottens,F. - PAULISSEN,J.H.J.   Het leven en de werken van Fulgentius Bottens O.F.M.
Utrecht-Nijmegen 1959. XI,382p. Met uitsl. facsimile. Diss. (#10223)

eur  20

Brinckerinck,J. - KüHLER,W.J.   Johannes Brinckerinck en zijn klooster te Diepenveen.
Rotterdam 1908. XIX,392p. Stempel. Diss. Amsterdam. (#23778)

eur  35

BRUGMANS,H. & A.FRANK.   Geschiedenis der Joden in Nederland. Eerste deel [niet verder verschenen]: (tot circa 1795).
Amsterdam 1940. 4to. 784p. Met platen. Orig. linnen. (#10275)

eur  75

Busch,J. - WOUDE,S.VAN DER.   Johannes Busch, Windesheimer kloosterreformator en kroniekschrijver.
Edam 1947. 212p. Diss. Amsterdam. (#14099)

eur  20

CAMPHUYSEN, Dirck Rafaelsz (1586- 1627)   Verscheyden theologische wercken. De tweede druck.
Amsterdam, ghedruckt by Jacob Aertsz Colom 1638. 4to. 2 stukken in 1. [II],[2],III- XVI,142,167p., het voorwoord van het tweede stuk gebonden na de titel. Contemp. perkament, gesleten en vuil. Marges van eerste bladen gerafeld, hier en daar watervlekkig. (#34550)

eur  350
Volgens de titel de tweede druk, de NCC vermeldt geen vroegere (eerste) druk. Camphuysen werd vooral bekend als religieus dichter met zijn tientallen keren herdrukte Stichtelyke rymen en zijn psalmberijming. Aanvankelijk remonstrants gezind en na de Synode van Dordrecht gevlucht naar Oost-Friesland groeide zijn afkeer van elke kerkelijke autoriteit en kwam hij onder de invloed van Socinus, van wie hij ook verschillende werken vertaalde. Het tweede stuk bevat Van 't onbedrieghelijck oordeel tusschen goede ende quade leere. *Niet in Knijff & Visser.

CANNEGIETER,J.P.   Het Ultramontanisme en de Christenen van Nederland sinds 1853.
Utrecht 1911. 225p. Diss. (#13362)

eur  20

Catalogus   van de bibliotheek der Vereenigde Doopsgezinde Gemeente te Amsterdam.
Amsterdam, Roeloffzen & Hübner 1885- 88. 2 delen. Groot 8vo. 479; 482p. Omslag deel 1 hersteld. (#32163)

eur  35

Colerus,J. - BLASE,J.E.B.   Johannes Colerus en de groote twisten in de Nederlandsche Luthersche kerk zijner dagen.
Amsterdam 1920. 204p. Met plaat. Diss. Utrecht. (#21845)

eur  45

CRAMER,J.A.   De Theologische Faculteit te Utrecht in de 18de en het begin der 19de eeuw.
Utrecht [1936]. 107,256p. Met platen. Orig. linnen. (#34576)

eur  75

CROISET,H.   De Nederlandsche vrijdenkers-beweging en de godsdienst.
Amsterdam [1913]. 34p. (#18989)

eur  10

Custos Brechtanus,J. - ERNALSTEEN,J.A.U.   De humanist Johannes Custos Brechtanus (c.1475-1525).
Brecht, L.Braeckmans 1925. 138p. Oplage van 300 genummerde ex. (#31550)

eur  35

Dageraad, De. - Bevrijdend denken.   Gedenkbundel t.g.v. het honderdjarig bestaan van de vrijdenkersvereniging De Dageraad.
Amsterdam 1956. 184p. Met ills. Orig. linnen. (#10879)

eur  20

Dirc van Delf. - DANIELS,F.A.M.   Meester Dirc van Delf. Zijn persoon en zijn werk.
Nijmegen-Utrecht 1932. 248p. Diss. (#25061)

eur  35

EEKHOF,A.   De hervormde kerk in Noord-Amerika (1624-1664).
's-Gravenhage 1913. 2 delen. VII,267; 204,LVIIp. Met uitsl. kaart. (#10469)

eur  50

Erasmus. - Erasmus en zijn tijd.   Tentoonstelling ingericht ter herdenking van de geboorte, 500 jaar geleden, van Erasmus te Rotterdam in de nacht van 27 op 28 oktober.
Rotterdam 1969. 2 delen. (#10231)

eur  25

Erasmus. - GERLO,A.   Erasme et ses portraitistes. Metsijs, Dürer, Holbein. Deuxième édition.
Nieuwkoop 1969. 72p. Met ills. Orig. linnen. (#20395)

eur  20

Erasmus. - LIGT,B.DE.   Erasmus begrepen uit de geest der renaissance.
Arnhem 1936. 239p. Met 12 ills. Orig. linnen. (#10234)

eur  20

Erasmus. - REEDIJK,C.   Erasmus en onze Dirk. De vriendschap tussen Erasmus en zijn drukker Dirk Martens van Aalst.
Haarlem, Het Hof van Johannes 1974. VIII,32,24,[7]p. Met ills. Orig. linnen. (#19917)

eur  45
Met visitekaartje van de schrijver met opdracht.

Erasmus. - ZWEIG,S.   Triumph und Tragik des Erasmus von Rotterdam.
Wien, H.Reichner 1934. Groot 8vo. 227,[6]p. Met platen. Orig. rood linnen, rug met zwart rugschild, iets verkleurd. Gedrukt in een oplage van 600 genummerde ex. Ex-bibliotheca Vincent Cleerdin (1888-1946), met zijn naam op de titel. (#10235)

eur  75
Eerste druk.

FAFIE,G.   Friedrich Julius Stahl. Invloeden van zijn leven en werken in Nederland 1847-1880.
Rotterdam 1975. 275p. Diss. Amsterdam. (#15532)

eur  20

Fénelon. - MARTIN,H.G.   Fénelon en Hollande.
Amsterdam 1928. VIII,230p. Diss. (#22751)

eur  35

Galenus Abrahamsz. - MEIHUIZEN,H.W.   Galenus Abrahamsz 1622-1706. Strijder voor een onbeperkte verdraagzaamheid en verdediger van het doperse spiritualisme.
Haarlem 1954. 231p. Met portret. Orig. linnen. (#10883)

eur  15

Gansfort,W. - PERSIJN,A.J.   Wessel Gansfort De oratione dominica in een Dietse bewerking.
Assen, Van Gorcum 1964. 178p. Met titelplaat. Orig. linnen. (#35567)

eur  25

Gansfort,W. - RHIJN,M.VAN.   Wessel Gansfort.
's-Gravenhage 1917. XI,263,LXXIXp. Met portret en plaat. Orig. linnen. Sneden roestvlekkig. (Diss.) (#14104)

eur  45

GIEBELS,L.   De zionistische beweging in Nederland 1899-1941.
Assen 1975. 223p. Orig. linnen. (Bibl. Rosenthaliana 4) (#10010)

eur  20

GIEZENAAR,G.P.J.   De strijd tusschen kerk en staat over de benoemingen der apostolische vicarissen van 's-Hertogenbosch in de 18de eeuw.
Nijmegen-Utrecht 1938. XIX,143p. Diss. (#10812)

eur  20

Groote,G. - TIECKE,J.G.J.   De werken van Geert Groote.
Utrecht-Nijmegen 1941. VIII,300p. Diss. Nijmegen. (#18536)

eur  35

Groote,G. - ZIJL,T.P.VAN.   Gerard Groote, ascetic and reformer (1340-1384).
Washington 1963. X,377p. (Thesis; Catholic University of America) (#28744)

eur  25

GROSHEIDE,G.   Bijdrage tot de geschiedenis der anabaptisten in Amsterdam.
Hilversum 1938. X,310p. Omslag besch. Diss. (#10236)

eur  20

Helmichius,W. - HANIA Pzn.,J.   Wernerus Helmichius.
Utrecht, H.Honig 1895. IV,320, LXXVIp. Met portret. Orig. omslag. Mooi ex. (Diss.) (#14080)

eur  45

HILLE RIS LAMBERS,C.   De kerkhervorming op de Veluwe 1523-1578. Bijdrage tot de geschiedenis van het protestantisme in Noord- Nederland.
Barneveld [1890]. [VIII],209,CCCLXXVI,377-405p. Orig. half linnen. Diss. Utrecht. (#28925)

eur  125

HüFFER,M.   De adellijke vrouwenabdij van Rijnsburg, 1133-1574.
Nijmegen-Utrecht 1922. XX,292p. Met frontispice. (#10378)

eur  35

HULLU,J.DE.   Bijdrage tot de geschiedenis van het Utrechtsche schisma.
's-Gravenhage, M.Nijhoff 1892. XIV,163p. (Diss. Leiden) (#23023)

eur  35

JAANUS,H.J.   Hervormd Delft ten tijde van Arent Cornelisz (1573-1605).
Amsterdam 1950. 261p. Met portret. Diss. Leiden. (#15407)

eur  25

JACOBUS TRAIECTI alias DE VOECHT.   Narratio de inchoatione domus clericorum in Zwollis. Met akten en bescheiden betreffende dit fraterhuis. Uitgegeven door M.Schoengen.
Amsterdam 1908. CCXIV,682p. Met uitsl. plattegrond. Rug gebroken. (Werken Historisch Genootschap III,13) (#21536)

eur  45

Jurieu,P. - KNETSCH,F.R.J.   Pierre Jurieu, theoloog en politikus der refuge.
Kampen 1967. 493p. Met ills. (Diss.) (#18680)

eur  35

KöLKER,A.J.   Alardus Aemstelredamus en Cornelius Crocus. Twee Amsterdamse priester-humanisten. Hun leven, werken en theologische opvattingen. Bijdrage tot de kennis van het humanisme in Noord-Nederland in de eerste helft van de zestiende eeuw.
Nijmegen 1963. XI,357p. Met platen. Diss. (#10888)

eur  20

KOENEN,H.J.   Geschiedenis der Joden in Nederland. Uitgegeven door het Provinciaal Utrechtsche Genootschap van Kunsten en Wetenschappen.
Utrecht, C. van der Post 1843. XVIII,519,[1]p. Contemp. half linnen. (#16098)

eur  125

KOK,D.DE.   Bijdragen tot de geschiedenis der Nederlandsche klarissen en tertiarissen vóór de hervorming.
Utrecht 1927. 212p. (Werken Historisch Genootschap III,52) (#15542)

eur  20

KüHLER,W.J.   Geschiedenis der Nederlandsche doopsgezinden in de zestiende eeuw.
Haarlem, H.D.Tjeenk Willink 1932-40. 2 delen. 478; 217p. Orig. verguld linnen. (#10242)

eur  45
Het tweede deel met de titel Geschiedenis van de doopsgezinden in Nederland. Tweede deel: 1600-1735, eerste helft. Zonder het in 1950 verschenen eerste hoofdstuk van de tweede helft van het tweede deel.

LANGERAAD,L.A.VAN.   De Nederlandsche ambassadekapel te Parijs. Kerkhistorische studie.
's-Gravenhage, M.Nijhoff 1893-94. 2 delen. XIII,327; XII,277p. (#32495)

eur  30

[LA PEYRERE, Isaac de (1596- 1676)]   Praeadamitae. Sive exercitatio super versibus duodecimo, decimotertio, & decimoquarto, capitis quinti Epistolae D. Pauli ad Romanos. Quibus inducuntur primi homines ante Adamum conditi. [As always followed by:] Systema theologicum, ex Praeadamitarum hypothesi. Pars prima [all published].
[Amsterdam, Louis & Daniel Elzevier] Anno salutis 1655. 12mo. 70,[XIV],317,7p. With folding map of the Holy Land. Contemp. overlapping vellum. A very nice copy. (#33431)

eur  650
Second edition, by the same publisher and from the same year as the original quarto edition. A work that caused great indignation by claiming that Man had existed before Adam. The author claimed that Adam was the founder of the Jewish race only, but that other races had existed since long before.
La Peyrere was a French Calvinist, soldier, diplomat, writer and librarian in the service of the great Condé, whose campaigns brought him to the Netherlands. The book must have been written many years before but it was obviously extremely difficult to find a publisher and it was not before 1655, with the help of Christine of Sweden, that he finally managed having it printed in Holland, without name of author, publisher or even place of publication. The book was forbidden by the States General, according to Peignot condemned to be burnt in Paris, and La Peyrere, soon unveiled as the author, could escape prosecution only by abjuring his heretical theses and Calvinism before the pope in Rome.
There were numerous refutations, one of these here bound with. Notwithstanding its prohibition various counterfeit additions were issued, and even a Dutch translation in 1661. An English translation appeared already in 1656. Spinoza had a copy of the first edition in his library.
*Willems 1189. Peignot II,p.35. Knuttel, Verboden boeken 318. Hoefer XXIX,c.520.
Bound with: [LE PRIEUR, Philippe (-1680)], also attributed to Jean Mabillon. Animadversiones in librum Praeadamitarum ... Authore Eusebio Romano. [Amsterdam, Louis & Daniel Elzevier] 1656. 12mo. [20],123p.
A refutation of the previous work, originally published in Paris the same year, several times reprinted and also translated into Dutch. *Willems 1206.

LEEST,J.   Duitsche invloed op het Nederlandsch der protestantsche theologen sedert het begin der XIXe eeuw.
Groningen 1929. 256p. Diss. (#10245)

eur  20

LINDEBOOM,J.   De confessioneele ontwikkeling der reformatie in de Nederlanden.
's-Gravenhage 1946. 116p. (Kerkhistorische studiën 3) (#10889)

eur  10

Lodensteyn,J.van. - TRIMP,J.C.   Joost van Lodensteyn als pietistisch dichter.
Djakarta-Groningen 1952. VIII,152p. Diss. (#32629)

eur  15

LOOTSMA,S.   Friesch- Doopsgezinde gemeente West-Zaandam 1687-1937. Gedenkboek ter gelegenheid van het 250-jarig bestaan van Het Nieuwe Huys.
Zaandam 1937. Groot 8vo. XII,236p. Met platen. Orig. linnen. (#20703)

eur  30

Martinius,F. - SLEE,J.C.VAN.   Franciscus Martinus, predikant te Epe, 1638-1653.
Deventer 1904. 128p. (#14085)

eur  20

MOLL,W.   Kerkgeschiedenis van Nederland vóór de Hervorming.
Arnhem, I.A.Nijhoff [vanaf deel II,3: Utrecht, Kemink] 1864-71. 2 delen (deel 2 in 4 'stukken') en register in 6. Contemp. half linnen, vergulde ruggen. Enige stempels en roestvlekken, maar een behoorlijk ex. (#28809)

eur  125

MONTIJN,C.G.   Geschiedenis der hervorming in de Nederlanden. Tweede druk. Uitgegeven door B. ter Haar.
Arnhem 1868. 2 delen. X,513; 431,VIIp. Met portret. Contemp. half linnen. (#10248)

eur  35

MULDER,L.H.   Revolte der fijnen. De afscheiding van 1834 als sociaal conflict en sociale beweging. (Met een bronnenonderzoek in een achttal Friese dorpsgebieden.)
Meppel [1973]. 428p. Ex-bibliotheca Tweede Kamer. (Diss.; Fryske Akademy 437) (#13113)

eur  25

MULLER,P.H.   Bibliografie betreffende den Bijbel, den godsdienst, het christelijk geloof, de kerkgeschiedenis, enz. 1882-1933.
Lochem 1935. 792p. Orig. linnen. (#20410)

eur  25

Muntinghe,H. - STEENBEEK,A.   Hermannus Muntinghe.
's-Gravenhage 1931. XII,298p. Diss. Groningen. (#21669)

eur  30

Niëllius,C. - SAX,C.D.   Carolus Niëllius.
Amsterdam, Y.Rogge 1896. X,303p. Met portret. Modern linnen. Diss. Leiden. (#31588)

eur  30

Nieuwe bijdragen   tot kennis van de geschiedenis en het wezen van het Lutheranisme in de Nederlanden [vanaf deel 2 ook: Jaarboek der Vereeniging voor Nederlandsch-Luthersche kerkgeschiedenis]. Uitgegeven door J.W.Pont. Deel 1-7 [van 8].
Schiedam-Amsterdam 1907-16. 7 delen. (#13370)

eur  90

NIPPOLD,F.   Die Römisch- katholische Kirche im Königreich der Niederlande. Ihre geschichtliche Entwicklung seit der Reformation und ihr gegenwärtiger Zustand.
Leipzig, T.O.Weigel & Utrecht, Kemink 1877. XXXII,536p. Omslag beschadigd. Ex-bibliotheca Tweede Kamer. (#21843)

eur  25

NOORDENBOS,O.   Het atheisme in Nederland in de negentiende eeuw. Een kritisch overzicht.
Rotterdam 1931. VIII,145p. (Diss.) (#10249)

eur  15

Pierson,A. - BOERSEMA,K.H.   Allard Pierson. Eene cultuur-historische studie.
's-Gravenhage 1924. XI,506p. Met 4 platen. Orig. linnen. (Diss.) (#17608)

eur  25

PIJPER,F.   Polemische geschriften der hervormingsgezinden.
's-Gravenhage 1903. IX,658p. (Bibliotheca reformatoria Neerlandica 1) (#10252)

eur  50

PIJPER,F.   Geschriften van gemengden aard (van Utenhove, Cooltuyn, e.a.).
's-Gravenhage 1912. VIII,662p. (Bibliotheca reformatoria Neerlandica 9) (#10251)

eur  45

PUTTEN,J.VAN.   Zoveel kerken zoveel zinnen. Een sociaalwetenschappelijke studie van verschillen in behoudendheid tussen Gereformeerden en Christelijke Gereformeerden.
Kampen 1968. 287p. Diss. Leiden. (#21900)

eur  20

RIEMSDIJK,T.H.F.VAN.   Geschiedenis van de kerspelkerk van St. Jacob te Utrecht. En: Bijdragen tot de geschiedenis van de kerspelkerk van St. Jacob te Utrecht.
Leiden, E.J.Brill 1882-88. 2 delen. Folio. XV,330; IX,74p. Met plattegrond en plaat. Contemp. karton, ruggen met linnen vernieuwd. Roestvlekkig meest op de sneden. (#21601)

eur  75

Roothaan,J.P. - ALBERS,P.   De hoogeerwaarde pater Joannes Philippis Roothaan, XXI generaal der Sociëteit van Jezus en de voornaamste lotgevallen zijner orde.
's-Gravenhage [1912]. 2 delen. VII,407; 472,18p. (#10897)

eur  25

Roothaan,J.P. - OTTO,J.A.   Gründung der neuen Jesuitenmission durch General Pater Johann Philipp Roothaan.
Freiburg im Breisgau 1939. XXVIII,551p. Met portret. Orig. linnen. (#23779)

eur  25

SCHELVEN,A.A.VAN.   Kerkeraads-protocollen der Nederduitsche vluchtelingenkerk te Londen 1560-1563.
Amsterdam 1921. XIX,555p. Omslag smoezelig. (Werken Historisch Genootschap III,43) (#10900)

eur  30

Schortinghuis,W. - KROMSIGT,J.C.   Wilhelmus Schortinghuis. Eene bladzijde uit de geschiedenis van het piëtisme in de gereformeerde kerk van Nederland.
Groningen 1904. XV,350p. Diss. Utrecht. (#14118)

eur  30

Schortinghuis,W. - VRIJER,M.J.A.DE.   Schortinghuis en zijn Analogieën.
Amsterdam 1942. IV,311,150p. Met portret en facsimile. Orig. linnen, rug gevlekt. (#10258)

eur  20

SCHOTTEN,S.   De deputatie van Pieter Govarts. De houding van Rome en de Staten in de kwestie-Codde (1703-1704).
Nijmegen- Utrecht 1941. XV,165p. Diss. (#20369)

eur  20

SCHUITEMA MEIJER,A.T.   De kerkgebouwen en andere kerkelijke goederen in de stad Groningen. Historisch-juridisch onderzoek.
Groningen 1950. XI,177p. Diss. (#34568)

eur  30

SEPP,C.   Bibliotheek van Nederlandsche kerkgeschiedschrijvers. Opgave van hetgeen Nederlanders over de geschiedenis der Christelijke kerk geschreven hebben.
Leiden, Brill 1886. XIV,508p. (#32165)

eur  50

SEPP,C.   Kerkhistorische studiën.
Leiden 1885. 283p. Orig. omslag, rug geplakt. (#22773)

eur  25

TIARA,A.   Annotationes. Aanteekeningen betreffende de Roomsch-Katholieke kerk in Friesland sedert de hervorming tot het jaar 1696. Uitgegeven ... door G.H. van Borssum Waalkes.
Leeuwarden [1894]. VII,184,10p. Omslag beschadigd. (#10265)

eur  25

TIDEMAN,J.   De stichting der Remonstrantsche Broederschap, 1619-1634, uit en met de oorspronkelijke bescheiden medegedeeld.
Amsterdam, Y.Rogge 1871-72. 2 delen. XII,369; VIII,497,Xp. Contemp. half linnen, gemarmerde platten, iets gesleten. Binnenmarge van enkele bladen in het tweede deel hersteld. (#25112)

eur  150

Velenus,U. - LAMPING,A.J.   Ulrichus Velenus (Oldrich Velensky) and his treatise against the papacy.
Leiden 1975. 299p. Diss. (#14096)

eur  25

WANSEM,C.VAN DER.   Het ontstaan en de geschiedenis der Broederschap van het Gemene Leven tot 1400.
Leuven 1958. XII,221p. (Univ. Leuven. Publicaties op het gebied der geschiedenis en der philologie IV,12) (#25030)

eur  30

WESSEL,J.H.   De leerstellige strijd tusschen Nederlandsche gereformeerden en doopsgezinden in de zestiende eeuw.
Assen 1945. XVIII,383p. (Diss.) (#10269)

eur  20

WINKELMAN,P.H.   Remonstranten en katholieken in de eeuw van Hugo de Groot.
Nijmegen 1945. VIII,338p. (Diss.) (#10167)

eur  20

WOLFS,P.F.   Das Groninger Religionsgespräch (1523) und seine Hintergründe.
Nijmegen 1959. XV,213p. Met 3 ills. Diss. (#10271)

eur  15




Top Back to our Welcome Page